Published On: 5 Prill, 2016

Tmerr! Sadik Blakaj: Vrasësi i Gervallajve dhe Kadri Zekes është Ibrahim Kelmendi

Ja çfarë shkruan Sadik Blakaj për vrasjen e vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

1.-.– DEKLARATË NR …
Shkruar nga Sadik Blakaj, me 31-08-2007.
Njoftim Publik kombit shqiptarë!

Unë Sadik Blakaj me profesion mësues nga fshati Lluga Komuna e Burimit-Istogu me banim të përkohshëm në Francë deklaroj publikisht për opinionin e gjerë shqiptarë se Ibrahim Kelmendi bashkë me udb-en serbe dhe disa shqipfolës ka dorë në vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka, Ibrahim Kelmendi, i cili bashkë me udb-ën organizuan dhe ekzekutuan vëllezërit Gërvalla dhë Kadri Zeka lajmin për vrasjen e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka e kam marrë nga Ibrahim Kelmendi ku me telefonoji dhe me tha se udb-a i vrau Gervallajt dhe Kadri Zeka. Ibrahim Kelmendi ka pas lidhje organizativë në organizatën e sajuar nga udb-eja Fronti i Kuqë Popullorë me spiunin e fëllliqur të ish udb-es serbë Islam Blakaji i cili ka punuar për udb-ën serbe deri në vdekje. Islam Blakaj ish punëtorë i sigurimit social ne Prishtinë i cili duket se ka qenë shef i organizatës famoze të sajuar nga udb-eja me emrin Fronti i Kuq Popullor.
Fatkeqësisht Ibrahimi Kelmendi më ka futur në këto lojna të ndyra edhe mua dhe mi dha lidhjet me njerëzit e udb-ës jashtë në perëndim edhe në Kosovë. Burgosja e Hysen Gegës ka qenë lojë e Ibrahim Kelmendit. Dyshimet e Jusuf Gervalles se Ibrahim Kelmendi mund të jetë njeri i udb-ës kanë qenë të sakta si dhe dyshimi se udhëheqësi i organizatës së tij në Kosovë mund të jetë një njeri i udb-ës me mbiemrin Blakaji kanë qenë plotësisht të sakta, fjala është për Islam Blakajn.
Andaj nuk qëndron se vrasës i Gërvallajve dhe Kadri Zekes është Rezili i Suharekës, por Ibrahim Kelmendi i Llabijanit

 

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/wikileaks-publikon-dosjen-kriminale-te-hashim-thacit/

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-shqiperia-ne-kohen-e-skenderbeut-ishte-kater-here-me-e-madhe-se-serbia/

http://www.shqiptari.eu/tmerri-gjenocidal-serb-policia-serbe-duke-i-vrare-shqiptaret-video-orgjinale/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Trimi i mire e planifikon dhe parasheh fitoren per ta
  fillue luften. Politika e kthesave ne shoqeri eshte lufte !
  Kur i lexoj shkrimet e disa majuc organizatorve nedijaspore
  qe kishe u mueren me qeshtje kombetare E shof deri ku mund
  te shkoj degjenerimi i njeriut qe lehe shqip !Plot emna qe
  krijuen grupe dhe ato grupe ishin ne kundershtim mes tyre !
  Secili duke etiketue tjetrin si shpijun e udbash Po nje
  qeshtje qe duhet te sqarojne majucat politik eshte me rendesi Kah i muren paret per te vrapu panalshem prej
  qyteti e ne qytet , prej shteti e ne shtet A kan punue
  dhe cka kan punue zotni majucat ? A kan pasur te ardhura
  personale nga puna ? Si e arsytonin vendin e punes kur nuk
  ishin ne vend pune ? Pse patriot majucat nuk u kthyen ne
  kosove po ngelen jasht atedheut bile paskan harrue te flasin shqip ! Cilat te mira i sollen vendit majuc karrabahet kur dihet se prej vitit 1981 e deri sot dy te
  tretat e shqipetarve te kosoves jetojne jasht atedheut
  e me vrap duke u asimilu A ishin ne nivel te dijes per
  ecunine politike qe do te pasoj pas demostratave Me cilat
  forca do i pergjigjeshin shtypjes sllave ? Andaj Haxhi Demir, Ti po i lavdon disa e po i etiketon te tjeret
  Keshtu e kishit pase tabanin e kurdisur prej punedhenesve te juaj Ju i dini punedhenesit ! Por me rendesi eshte se
  Dikush Gervallen e konsideronte shpijun ! Gervalla po ashtu i konsideronte shpijuna disa te tjere Pra ju paski
  qene te gjith shpijuna veq gazden e paski pase te ndryshem
  Kryesorja nuk quhet humbja fitore! Nuk quhet vdekja jete!
  Nuk quhet tradhtija patriotizem ! Nuk quhet pabesija
  virtyt lavdije ! Qofte e pa harruar ajo kohe e humbjeve te
  pa nalshme te shqipetarve te kosoves ! Qe i prine mullacaket tertavaq politik!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 2. Haxhi Demitaj thotë:

  Ibrahim Kelmendi, Piža minuku i Inspektorit të Pejës, qe nga viti 1978 në kohën kur ky ü afru te GML Zëri i Kosovës ishte në shërbim të UBB-së…
  Në Verë të vitit 1979 pas Aktiviteteve patriotike të Hysen Gegës në Prizren me Shokë Ruzhdi Saramati…që bani buj të madhe e dridhi Titizmin jo veq und në Prizren por në kokë në und Beograd.
  Beogradi aktivizoj UDB mbrenda und dhe jasht Jug. për ti godit Grupet e GML Zëri i Kosovës aktivizoj Klyshin Pizhën (Ibrahim Kelmendin) që Të veproj dhe Pizha morr informata nga Hysen Gega duke ü imponu si aktivist i GML Zërii Kosovës në Diseldorf nxorr informata për shokët tan në Mushtisht,Ibrahim Shala… Pizha me shpejtësi shkoj në Mushtisht, Dobrushë …Ferizaj si i “dërguari” i GML Zëri i Kosovës për ti taku Grupet dhe përw tju dhanë udhzime në realitet UDB-ja me shpeptësi veproj në Të gjitha pikante ku shkeli Pizha dhe burgosi 10-tra Aktivist por edhe Pizha ü burgos por Beogradi e kërko dhe und quditrisht Pizha pas 2-3javësh ja mbrrini në Diseldorf shnosh e mir.
  Aktiviteti i Udbashit tani të Gradum sepse fal punës se ti në Vjeshttë 1979 ü burgosen qindra Djem e vajza në gjnith Ksovën (në llogaritnim në 2000 të burgosën deri në fund të vitit 1979) pra Oficeri Udbash Pizha tani duhej në perendim ta eliminoj Riza Salihun me shok. Pizha tentoj apo organizoj disa Atentate kundër Rizës por dështoj, Hysenin e përcull për Kosovë apo drejt në burg dhe për gjath vitin 1980 ü morr me shpifje spionazh mes Jusuf Gërvallës dhe Rizës e Emil Fazlis të Ballit Kombtar…. Në Nantor të 1980 gjat Exspozitë së Librit në Frankfurt u takum me shum shokë blejtëm Libra Të shumta isha i etshëm për dije dhe hargjova gjitha Frangat që i kisha fitu me punë si Murator në Zvicër por edhe porosita disa 100-ra tituj Të cilat erdhen në Prill të 1981. Pizha ishte aty me detyrë nga Pundhansi i vet sepse ky vetem kët punë ka dit me ba dhe vazhdonë ta baj edhe sot me shum mjeshtr dhe i pa pengum nga askush.
  Unë dot kthehem te 1981, tani kur Unë kisha 4 grupe në Baden, Basel, Zürich dhe Fefikon/Rüti dhe kishim Kontakte zu Të fortan als me OMLK në fillim me Hydajey Hysenin e ma von edhe Kadri Zekën me u të cilët gjat vitit 1881 veprum të pa ndar isht vit i lavdishëm si në Kosovë ashtu edhe në Perendim demostrum nëpër të gjtha qendrat e Europës. Ne Nëntor të 81-ës unë shkova präparierte Pisten në Frangfurt sëbashku me nji mik Zviceranë Beat Scheffer dhe një shok nga Zheneva shkum me Veturën time por skishi rezervu Hotel dhe mbetem dy net me fjet në vetur… Në Ekspozit kësaj radhe ishte edhe Poeti jonë ma i preferuarie z. I.Kadare. Gjat ditës ü takum me u Kadriun, Jusufi Rizën e shok të tjer, aty ishte si und përher në detyr Pizha mirpo për Të qudi askush si fliste aij i fuste hundêt për të nuhat aty ktu por njerzit largoheshin prej ti edhe unë vetem një Tung i thash se und tani nifeshim prej një viti por edhe nëpër Demostrata ku të shumtën ai ishte në krye të detyrës.
  Riza ,Jusufi dhe Kadriu u dakordum që pas 15.12.81 të takohemi në Stutgar si kontakt e caktum Banesën e Mejdi Dakës në Sindelfingen sepse Mejdiu ishte afru shum me Jusufin dhe unë kisha besim te Mejdiu pasi isha nip Kabashi. Unë dhe Riza shkum nga data 16.12.81 deri 23.12.81 disa her te Daja Mejdi por Jusufi su lajmru as neve as Mejdiut edhe Kadriu duhej ti lajmrohet Jusufit por sido qoft takimi për një bashkim Grupesh dështoj Unë u nisa për Kosovë kurse Riza për Bremen ku edhe mbet deri me 18.01.1982 pasi u kërku me një und Foto në gazet i amüsiere për Të vrasj en e vllazriv Gërvalla dhe Kadri Zekën në fantom foto isha i përshkrum edhe unë edhe pse me 25.13.1981 kisha kalu 10 orë und në ndalje në Slloveni së und bashku me Miftar Zeqirin edhe pse ditenvrasjesedhe

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
  • Haxhi Demitaj thotë:

   Ibrahim Kelmendi, Piža minuku i Inspektorit të Pejës, qe nga viti 1978 në kohën kur ky ü afru te GML Zëri i Kosovës ishte në shërbim të UDB-së…
   Në Verë të vitit 1979 pas Aktiviteteve patriotike të Hysen Gegës në Prizren me Shokë Ruzhdi Saramati…që bani buj të madhe e që e dridhi Titizmin jo veq në Prizren por në kokë në Beograd.
   Beogradi aktivizoj UDB mbrenda dhe jasht Jug. për ti godit Aktivistet e GML Zëri i Kosovës, aktivizoj Klyshin Pizhën (Ibrahim Kelmendin) që Të veproj dhe Pizha morr informata nga Hysen Gega duke ü imponu si aktivist i GML Zërii Kosovës në Diseldorf nxorr informata për shokët tan në Mushtisht,Ibrahim Shala… Pizha me shpejtësi shkoj në Mushtisht, Dobrushë …Ferizaj si i “dërguari” i GML Zëri i Kosovës për ti taku Grupet dhe për tju dhanë udhzime në realitet UDB-ja me shpeptësi veproj në Të gjitha pikat ku shkeli Pizha dhe burgosi 10-tra Aktivist por edhe Pizha ü burgos por Beogradi e kërko dhe quditrisht Pizha pas 2-3javësh ja mbrrini në Diseldorf shnosh e mir.
   Aktiviteti i Udbashit tani të Gradum sepse fal punës se ti në Vjeshttë 1979 ü burgosen qindra Djem e vajza në gjith Ksovën (në llogaritnim në 2000 të burgosën deri në fund të vitit 1979) pra Oficeri Udbash Pizha tani duhej në perendim ta eliminoj Riza Salihun me shok. Pizha tentoj apo organizoj disa Atentate kundër Rizës por dështoj, Hysenin e përcull për Kosovë apo drejt në burg dhe për gjath vitin 1980 ü morr me shpifje spionazh mes Jusuf Gërvallës dhe Rizës e Emil Fazlis të Ballit Kombtar…. Në Nantor të 1980 gjat Exspozitë së Librit në Frankfurt u takum me shum shokë blejtëm Libra Të shumta isha i etshëm për dije dhe hargjova gjitha Frangat që i kisha fitu me punë si Murator në Zvicër por edhe porosita disa 100-ra tituj Të cilat erdhen në Prill të 1981. Pizha ishte aty me detyrë nga Pundhansi i vet sepse ky vetem kët punë ka dit me ba dhe vazhdonë ta baj edhe sot me shum mjeshtr dhe i pa pengum nga askush.
   Unë dot kthehem te 1981, tani kur Unë kisha 4 grupe në Baden, Basel, Zürich dhe Fefikon/Rüti dhe kishim Kontakte Të fortan me OMLK në fillim me Hydajey Hysenin e ma von edhe Kadri Zekën me të cilët gjat vitit 1881 veprum të pa ndar ishte vit i lavdishëm si në Kosovë ashtu edhe në Perendim demostrum nëpër të gjtha qendrat e Europës. Ne Nëntor të 81-ës unë shkova përseri në Exspoziten e Librit në Frangfurt sëbashku me një mik Zviceranë Beat Scheffer dhe një shok nga Zheneva shkum me Veturën time por skishim rezervu Hotel dhe mbetem dy net me fjet në vetur… Në Ekspozit kësaj radhe ishte edhe Poeti jonë ma i preferuarie z. I.Kadare. Gjat ditës ü takum me Kadriun, Jusufi Rizën e shok të tjer, aty ishte si përher në detyr Pizha mirpo për qudi askush si fliste aij i fuste hundêt për të nuhat aty ktu por njerzit largoheshin prej ti edhe unë vetem një Tung i thash se tani nifeshim prej një viti por edhe nëpër Demostrata ku të shumtën ai ishte në krye të detyrës.
   Riza ,Jusufi dhe Kadriu u dakordum që pas 15.12.81 të takohemi në Stutgar si kontakt e caktum Banesën e Mejdi Dakës në Sindelfingen sepse Mejdiu ishte afru shum me Jusufin dhe unë kisha besim te Mejdiu pasi isha nip Kabashi. Unë dhe Riza shkum nga data 16.12.81 deri 23.12.81 disa her te Daja Mejdi por Jusufi su lajmru as neve as Mejdiut edhe Kadriu duhej ti lajmrohet Jusufit por sido qoft takimi për një bashkim Grupesh dështoj Unë u nisa për Kosovë kurse Riza për Bremen ku edhe mbet deri me 18.01.1982 pasi u kërku me një Foto në gazet i akuzuar për vrasjen e vllazriv Gërvalla dhe Kadri Zekën në fantom foto isha i përshkrum edhe unë edhe pse me 25.12.1981 kisha kalu 10 orë në ndalje në Slloveni së bashku me Miftar Zeqirin edhe pse diten e vrasjes isha në shtëpin e patriotit Ideolugut Halil Alidema në Prishtin. Pizha(Ibrahim Kelmendi) jav organizoj vrasjen e Herojve të Kosovës por dështoj në kfalifikimin e vrasjes për qërim hesapesh në mes grupesh iredentiste të mërgatës.
   Për të bamat e tjera gjat 30 viteve veprimtari Të Udbashit Patriot po flasin dhe dot flasin Të tjerët.

   Kët shkrim e bëra me Telefon me drejtshkrim gjermanisht dhe ka shum und gabime.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Kemo thotë:

  Sikurse të ishte Ibrahim Kelmendi vrasës i Vllazerve Gervalla dhe Kadri Zekes deri më tani do ta konfirmonin 100 herë sherbimet sekrete të Gjermanisë dhe njerzit e UDB-es si Selim Brosha etj që e dinin se kush i vrau. Vrasjet jan pregaditur nga UDB-ja top- sekret dhe Sadik Blakaj as që do te kishte ndegjur asnjiher. I vrajti ky i vrajti aj kto jan pralla .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...