Published On: 29 Prill, 2016

Sabri Hamiti godet fort Isa Mustafën e Kadri Veselin

Në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës, deputeti i LDK-së Sabri Hamiti, ka kritikuar kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin dhe kryeministrin Isa Mustafa, për mungesën e pjesëmarrjes së deputetëve të koalicionit qeverisës PDK-LDK.

“Mungesa e deputetëve në seanca nuk është punë që duhet të diskutohet në Kuvend, por që kjo duhet të zgjidhet nga Mustafa e Veseli në bashkëpunim me shefat e grupeve parlamentare”, ka thënë Hamiti.

 Hamiti po ashtu ka kundërshtuar që Kuvendi të shkojë në pauzë për 10 minuta pasi në sall po marrin pjesë vetëm 49 deputetë.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...