Published On: 23 Korrik, 2016
Bota |

Sa ngushtë e kishte punën Erdogani (VIDEO)

Në regjistrimet nga kamera e sigurisë të një hoteli tjetër pranë hotelit ku qëndroi Presidenti Erdoğan, shihet se fillimisht puçistët avancojnë nga brigjet drejt Hotelit Grand Yazıcı, ndërsa pas luftimeve me truprojat e presidentit, ata prej lokacionit të quajtur Turban drejtohen kah rruga kryesore.
Shfaqen pamje të reja të sulmit nga puçistët e FETO-s në të cilin u tentua atentat ndaj Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan në hotelin në qytetin Marmaris të Muglas, në të cilin ai po qëndronte gjatë mbrëmjes së tentativës për grusht shteti, raporton Anadolu Agency (AA).

Në regjistrimet nga kamera e sigurisë të një hoteli tjetër pranë hotelit ku qëndroi Presidenti Erdoğan, shihet se fillimisht puçistët avancojnë nga brigjet drejt Hotelit Grand Yazıcı, ndërsa pas luftimeve me truprojat e presidentit, ata prej lokacionit të quajtur Turban drejtohen kah rruga kryesore.

“Shihen ushtarë me dylbi dhe laser”.

Vëmendjen tërheqin pamjet se si puçistët ndalen kohë pas kohe për ta vëzhguar terrenin. Në armët e ushtarëve shihen dylbi dhe laserë, ndërsa fytyrat e tyre gjersa kalojnë pranë kamerës shihen qartë. Në këndin e xhirimit të kamerës hyjnë 22 ushtarë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...