Published On: 12 Gusht, 2016

Sa libra kemi botuar qe 100 vjet për Kosovën?


Shkruan: Rexhep Shahu

Sa libra kemi botuar qe 100 vjet për Kosovën? Po Serbia? Sa, më tha miku im Izet Duraku. Në vite të caktuara serbët kanë botuar deri në një mijë libra në vit për Kosoven dhe dashurinë e tyre për Kosoven, libra në serbisht dhe në gjuhët e mëdha të botës. Po shqiptaret qe 100 vjet, a thua i kane botuar 100 libra gjithsej per Kosoven shqiptare dhe per dashurine e tyre per Kosoven. Psh, kryeakademiku qe shkruan edhe per mizat ne Tirane, Qosja i famshem, sa libra ka botuar per Kosoven dhe i ka perkthyer ne gjuhet e medha te botes. Po Akademite tona te shkencave, sa libra kane botuar per Kosoven dhe i kane perkthyer ne gjuhet e medha te botes. Ketu shkruhen telenovela per heroj e gjysme heroj, nga njerez qe marrin leke dhe tjerrin fjale pandershmerisht duke fshehur te vertetat qe jane te sakta e te shkurtra por telenovelistet i mbeshtjellin me rrena e trillime stilistike bastarde.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...