Published On: 26 Janar, 2016

Rusia propagandë nga Tirana: Po mbrojmë botën e qytetëruar nga ISIS!

Ambasada e Federatës Ruse në Tiranë, ka shpërndarë sot një njoftim në shqip nëpër rrjetete sociale, ku paraqet një foto-reportazh të ministrisë ruse të Mbrojtjes, në të cilën duken ushtarët rusë të angazhuar në konflikton sirian, në mbështetje të tirranit Bashar Al Assad që po lufton kundër rebelëve të moderuar sirianë dhe terroristëve të ISIS për të rimarrë kontrollin e vendit.

“Federata Ruse vazhdon luftën e vendosur të përditshme kundër ‘Shtetit Islamik” në Siri, duke e parë ISIS-in si një kërcënim të pamohueshëm jo vetëm për vetë Rusinë, por për mbarë botën e qytetëruar’, shkruan ambasada ruse në Tiranë.

Më tej ajo saktëson se “Forcat Ajrore ruse po kryejnë misionin e tyre antiterrorist në Siri me mbështetjen e Flotës Luftarake Detare të Rusisë. Anijet ruse në Detin Mesdhe sigurojnë mbrojtjen kundërajrore për aviacionin rus që kryen fluturime nga baza Khmeimim”.

Më poshtë fotot e grupit detar të përhershëm të Rusisë në Mesdhe të angazhuar për luftën kundër ISIS-it, dhe për të rimëkëbur diktatorin Assad.

rusia1rusia

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...