Published On: 10 Maj, 2016

Rumani: Victor Ponta merr si shembull Edi Ramën

Ish­-Kryeministri i Rumanisë ka “përdorur” foton e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama gjatë takimi me presidentin e SHBA­-ve Barack Obama për të sulmuar presidentin e Rumanisë. Ponta shkruan se, në një kohë kur Rama është pritur nga Obama në Shtëpinë e Bardhë, presidenti rumun Klaus Werner Iohannis u prit vetëm nga asistenti i Sekretarit të Shtetit. Ish­-Kryeministri i Rumanisë flet për “izolim” të nivelit të lartë të zyrtarëve rumunë.

“Është gjë e mirë të mos humbësh kohë si të tjerët – si njëri në këtë foto. Në të majtë është Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i cili u prit në një takim zyrtar në Shtëpinë e Bardhë nga dikush”, shkruan me ironi Ponta. “Por Rumania nuk është si Shqipëria dhe Ionhannis jo si Rama, fatkeqësisht”, përfundon ish-­Kryeministri.

 

sdfgsdgs

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...