Published On: 19 Qershor, 2016

Rumani – Shqipëri, kuqezinjtë e fitojnë betejën e parë (Foto)

Mediat rumune po i kushtojnë shumë rëndësi faktit se tifozët shqiptarë do të jenë më të shumtë në numër gjatë ndeshjes së sotme.

Portalet kryesore sportive rumune kanë shkruar se që në orët e para të mëngjesit, qyteti është pushtuar nga ngjyrat kuqezi.

 “Nëse ndaj Francës e Zvicrës fituam betejën e tifozëve, një gjë e tillë nuk do të ndodhë ndaj Shqipërisë”, shkruan “gsp.ro”, e cila ka përshkruar atmosferën në rrugët e Lionit dhe se si kudo dominojnë ngjyrat kuqezi.
“Shqiptarët bëjnë spektakël në rrugët e Lionit”, shkruhej në këtë artikull, transmeton Panorama Sport.

Sipas kësaj gazete, janë shitur të gjitha biletat e ndeshjes për stadiumin që ka kapacitet prej 60 mijë tifozësh.

Ajo parashikon që në stadium të jenë vetëm 10 mijë tifozë rumunë ndërsa 30 mijë tifozë do të jenë të veshur kuqezi.

romania-papers

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...