Published On: 1 Prill, 2016

Rugovasit s’falin tokë për liberalizim vizash (VIDEO)

Ndonëse nga shumëkush është pritur qe Komisioni “ad hoc” i presidentes Atifete Jahjaga, i përbërë nga tre ekspertë ndërkombëtar t’i japë epilog çështjes se demarkacionit, një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Madje, raporti i publikuar nga ekspertët ndërkombëtar vetëm sa ka ndikuar në tensionimin e situatës. Banorët e Rugovës paralajmërojnë radikalizim të veprimeve dhe dalje të situatës jashtë kontrollit. Thonë se nuk pajtohen qe tokën të cilën e kanë shfrytëzuar “dem baba dem” t’ua japin malazezve, sikundër qe ia shohin për të madhe kryeministrit Mustafa i cili sipas tyre, asnjëherë nuk ka dalë në terren. Shpresat i mbajnë tek deputetët e Kuvendit të cilët thonë se nuk do ta ratifikojnë këtë marrëveshje.

Agron Nikçi, banor i Rugovës paralajmëron se situata shumë shpejt mund të dalë jashtë kontrollit nëse Qeveria nuk heq dorë nga marrëveshja e 26 gushtit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...