Published On: 23 Gusht, 2016

Rugovasit marrin përsipër sulmin ndaj RTK-së

Rugovasit kanë marrë përsipër sulmin që ndodhi mbrëmë në RTK, medium i cili u sulmua me granatë dore.

Në një njoftim, ata kanë bërë të ditur se RTK-në e kanë sulmuar me arsyetimin se është rreshtuar krah qeverisë, transmeton Indeksonline.

Rugovasit kanë paralajmëruar sulme më të ashpra kundrejt qeverisë.

Njëkohësisht, ata u kanë bërë thirrje gazetarëve ta mbrojnë Kosovës duke raportuar realitetin.

Lexoni njoftimin e plotë:

Mbrem e sulmuam RTK-ne me granat dore. Arsyet per kete sulm jane si me posht:

1. RTKja nuk na e qiti njoftimin qe ne e kishim sulmue shpine e Murat Mehs para disa ditve.

2. RTKja per cdo dit po qet vec lajme pro demarkacion dhe pro qeveri. RTK-ja asht rreshtu ne anen e qeveris qe po i shet bjeshket tona.

I bajm thirrje krejt gazetarve me e mbrojt token e Kosoves duke e kallxu realitetin e jo me i qit hi syve te popullit tone.

Nese Qeverija nuk nalet sulmet tona kane me u ashpersu perhere ma shume.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...