Published On: 19 Prill, 2016

Rugova për Sali Çekajn: Ishte njeri me vizion për të ardhmen! Vepra e tij dhe e heronjve të tjerë është Kosova e lirë!

“Sali Çekaj – Veterani;
Ai ka hy në histori si luftëtar, si dëshmor dhe si hero i Kosovës.
Ishte burrë i urtë, një burrë i pa fjalë por një burrë që punonte shumë, të tillët zakonisht janë të heshtur në vete por që kanë një vizion për të ardhmen dhe e dinë çka duan. Kam pasur nderin ta njohë! Kam kujtime më t’mira për të.
Vepra e tij dhe heronjëve të tjerë është Kosova e lirë!”
Presidenti Ibrahim Rugova

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/xaje-cela-ja-si-e-morem-kosharen-video/

http://www.shqiptari.eu/kosova-digjej-flake-bukoshi-dhe-lpk-ja-vazhdonin-sabotimin-e-ministrise-se-luftes/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...