Published On: 26 Janar, 2016

Rugova feston pasi i shtrinë për tokë kundërshtarët që e kërcënonin me jetë! (Video)

 

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale është bërë edhe pjesë edhe e mediave tradicionale. Incizimi është bërë në disa momente të lira, ku në rezidencën e presidentit Ibrahim Rugova shihet ai duke dëgjuar edhe se si televizionet i prezantojnë rezultatet e zgjedhjeve. Presidenti Rugova duket i disponuar me fitoren e arritur në zgjedhjet e para nacionale në vitin 2001, veçanërisht pasi ushtrohej shumë presion ndaj tij dhe stafit të tij.

Ai ishte përballur me kërcënime, presione, dhe ekzekutime të bashkëpunëtorëve të tij nga kundërshtarët e tij, që sot duan ta marrin çdo post dhe çdo institucion shtetëror!

Ai shihet në video së bashku me Nekibe Kelmendin që më nuk është në jetë, pastaj me Kolë Berishën e pensionuar dhe me Alush Gashin, të mbetur jashtë strukturave të LDK-së!

Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...