Published On: 16 Shkurt, 2016

Ruairí O’Connell: Unë kurrë nuk do ta harroj ditën kur Kosova shpalli pavarësinë.

Duke uruar gjithë popullin e Kosovës në tetë vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë, Ambasadori Britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, tha:

“Urime Dita e Pavarësisë! Unë kurrë nuk do ta harroj ditën kur Kosova shpalli pavarësinë. Në çdo përvjetor të kësaj shpallje historike të Pavarësisë ne kujtojmë vendosmërinë e Kosovës për të qenë përgjegjëse për fatin e vet. Me pavarësi, Kosova u bë përgjegjëse për të ardhmen e saj. Në emër të popullit britanik dhe në emrin tim, unë ju uroj suksese në rrugën që keni zgjedhur. Ne do të vazhdojmë te mbetemi miqtë dhe partnerët tuaj”.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...