Published On: 23 Gusht, 2016

RTK u sulmua me granatë dore (Video)

Radio Televizioni i Kosovës sonte është sulmuar me granatë dore, bazuar në raportet e njësisë së deminimit, që ende po vazhdon hetimet në vendin e ngjarjes.

Shpërthim në RTK (Video)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në objektet e Radio Televizonit të Kosovës rreth orës 22, saktësish tek transmetuesi i valëve.

 Policia ka rrethuar objektin e televizionit dhe është duke ekzaminuar provat, për të konstatuar se me çfarë mjeti shpërthyes është sulmuar Radio Televizioni i Kosovës.

Në kohën e shpërthimit ka pasur gazetarë dhe staf tjetër në objektin e RTK-së, që janë tronditur nga shpërthimi i fuqishëm, por fatmirësisht nuk ka pasur viktima në njerëz dhe materiale.

Stafi i RTK-së është duke pritur versionin zyrtarë të Policisë për të dalë me version zyrtarë rreth këtij shpërthim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...