Published On: 19 Maj, 2016

Rruga që çon në kompleksin memorial në Koshare, nuk u shtrua kurrë (Video)

Pas luftës në Kosovë, janë shtruar qindra kilometra rrugë nga Qeveria e Kosovës.

Por rruga 7 kilometërshe në Koshare, mbetet ende e dëmtuar, ani pse liderët e vendit, “Betejën e Koshares”, e kujtojnë si betejën më të madhe të luftës së UÇK’së, raporton KTV.

Ish-kryeministri Hashim Thaçi, por edhe tani kryeministri Isa Mustafa, kanë premtuar rregullimin e kësaj rruge dhe kompleksin memorial.

Familjarë të dëshmorëve Afrim Gashi dhe Xhafer Lipoveci, të cilët të enjten kanë shënuar 17 vjetorin e rënies së bijve të tyre, thonë se vazhdimisht kanë vështirësi për të ardhur të kompleksi memorial.

Ata thonë se kjo është rrugë e krenarisë, janë të zhgënjyer me institucionet e pasluftës.

Kurse ish-komandanti, Pren Marashi, ka akuzuar liderët politik për mospunë. Sipas tij, atyre u kujtohet “Beteja e Koshares”, vetëm kur kanë nevojë për vota.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...