Published On: 9 Prill, 2016

Rrobaqepësi i hartës së Kosovës

A duhet votuesit të votojnë ata që e kanë shndërruar Kosovën në oazë të krimit e të korrupsionit.., apo të paraqiten si njerëz të vegjël votues që për interesa egoiste pranojnë se janë injorantë…

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/skandali-panama-papers-nxjerr-edhe-emrin-e-hashim-thacit-ja-per-sa-para-2/

Agim Vuniqi

Rrobaqepësi i hartës së Kosovës kohët e fundit po dëshmohet si maneken i zhdërvjellët që ka qeverisur më shumë me buxhetin dhe kuvendin sesa me qeverinë, ai duke shfrytëzuar parat e buxhetit është duke realizuar ëndrrën amerikane në Kosovë, ekspozohet në të gjitha mënyrat dhe çdo gjë i funksionon bukur sikurse të ishte në një sfilatë mode… kush i ka ndihmuar këtij në arritjen e qëllimeve politike?
Kush ka krijuar kontratë “martesore me PDK-në, dhe ka ba koalicion për qeverisje të vendit?
Kush ka bashkëpunuar me Thaçin dhe ka krijuar presidenten e zarfit…. miu i bardhë sjell fat?
Kush ka votuar me shumicë ligjin e Thaçit për amnestin e kriminelëve?
Kush e dha votën për të vazhduar negociatat kosovaro-serbe edhe kush e përkrahu nënshkrimin e marrëveshjes Thaçi – Daçiq, fal së cilës u krijuan komunat serbe, nga 5 të planifikuara sipas marreveshjes Ahtisaari në 10 sipas marrëveshjes Thaçi-Daçiq….
Cilat janë benefitet e marrëveshjes kur barrikadat janë shndërruar në muze të figurave të qirirëta të funksionarëve kosovarë dhe terrorizmi si mjet për realizimin e qëllimeve politike të palës serbe.
Çka e dallon LDK-në nga PDK-ja e AAK-ja nëse të gjitha kanë qeverisur me vendin, dhe të gjithë kanë inkasuar mjete të mëdha financiare për interesa personale…
A duhet votuesit të votojnë ata që e kanë shndërruar Kosovën në oazë të krimit e të korrupsionit.., apo të paraqiten si njerëz të vegjël votues që për interesa egoiste pranojnë se janë injorantë… Kosova e pastër me lista të pastra kandidatësh në zgjedhje, është zgjidhja!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...