Published On: 10 Shkurt, 2016

Rrjedhin detaje: Ja sa do të jetë super paga e Mous te United

  • Jose Mourinho shihet si pasues ideal i Louis van Gaalit në Manchester United.

Portugezi u shkarkua nga Chelsea në fillim të këtij sezoni dhe thuhet se ka refuzuar një ofertë të Real Madridit për t’u kthyer në Spanjë.

Nuk është më një sekret se Mourinho kërkon të jetë trajner i skuadrës së Manchester Unitedit, transmeton Telegrafi.

Dhe sot, El Confidencial ka publikuar detajet e kontratës së Jose Mourinhos te Djajtë e Kuq.

Edhe pse raportohet se një marrëveshje e tillë nuk është finalizuar ende, Mourinho do të fitojë 20 milionë euro në sezon, ndërsa portugezi do të jetë trajner i skuadrës nga Old Trafford deri në vitin 2019.
Kujtojmë se portugezi te skuadra e Chelseat kishte pagë vjetore prej 13 milionë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...