Published On: 7 Qershor, 2016
Bota |

Rritet numri i viktimave në sulmin terrorist në Stamboll: 11 të vdekur 36 të lënduar (Livestream)

11 persona janë vrarë dhe 36 të tjerë janë plagosur në sulmin që kishte për cak një automjet policor në lagjen Vezneciler në Stamboll. 7 janë policë dhe 4 civilë.

Sipas raporteve fillestare, një makinë bombë u aktivizua me telekomandë ndërsa autobusi i policisë kalonte pranë një stacioni polico

Ambulanca dhe ekipet për detonimin e bomba u dërguan në vendin e ngjarjes, gjersa masat e sigurisë janë rritur në zonë.

 Të shtëna armësh u dëgjuan pas shpërthimit, sipas Anadolu.

Asnjë deklaratë zyrtare nuk është bërë në lidhje me sulmin

Ndërkohë, një shpërthim i kontrolluar do të zhvillohet në një automjet të dyshimtë në vendin e sulmit. Ndiqe live këtu…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...