Published On: 6 Janar, 2016

Rritet ‘Dinosauri’ qeveritar: Emërohen edhe disa zëvendësiministra

Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Isa Mustafa do të mbahet në mend si kabineti më i madh qeveritar në rajon, Evropë dhe më gjerë. Pos që ka 21 ministra, ky kabinet qeveritar vazhdon të rritet, raporton Gazeta Blic. Brenda pak ditësh Isa Mustafa në postin e zëvendësministrit ka emëruar Kartan Kajtazin e PDK-së dhe Muvledin Krasniqin, poashtu nga radhët e PDK-së. Krasniqi është emëruar në postin e zëvendësministrit të Shëndetësisë.

Gazeta Blic e ka siguruar vendimin e kryeministrit Isa Mustafa, ku Krasniqi në këtë post u emërua më 29 dhjetor të vitit të kaluar.

Qeveria e Kosovës ndërkaq, nuk ka kthyer përgjigje se sa është numri i zëvendësministrave.

Gazeta Blic me ditë të tëra ka pritur përgjigje nga zëdhënësi i qeverisë së Kosovës, Arban Abrashi, mirëpo ky i fundit nuk ka kthyer asgjë.

Sidoqoftë, Isa Mustafa  gjatë kohës sa ka qenë në opozitë e ka kritikuar qeverisjen Thaçi për numrin e madh të anëtarëve të kabinetit, mirëpo tani qeveria e drejtuar nga ai e ka lënë shumë prapa atë të paraardhësit të tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...