Published On: 14 Tetor, 2016

Rrihen dy shqiptarë në veri të Mitrovicës

Dy shqiptarë janë rrahur dje pasdite në veri të Mitrovicës, nga një grup të rinjësh që dyshohet të jenë serbë, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.

Sipas këtyre burimeve, viktimat pasi kanë dalë nga barnatorja ‘Panta Ren’ që ndodhet në rrugën ‘Kral Petar’ në veri të qytetit, janë sulmuar pa asnjë shkas nga një grup prej disa personash, me ç’rast kanë pësuar lëndime trupore dhe janë trajtuar në spital.

Mësohet se autorët dhe motivi i këtij sulmi akoma nuk dihen, ndërsa, policia është duke zhvilluar hetimet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...