Published On: 30 Mars, 2016
Bota |

Rrëzohet një avion luftarak rus!

Një nga avionet sulmues rus është rrëzuar gjatë uljes në një pistë ajrore në territorin e Lindjes së Largët.

Avioni Su-25 ishte duke kryer një fluturim trajnues, njofton agjencia e lajmeve TASS.
“Piloti nxori veten nga avioni, ndërsa jeta dhe shëndeti i tij nuk janë në rrezik”, thuhet në komunikatën për media. “Fluturimi ishte kryer pa kompensim të municioneve. Nuk kishte viktima apo shkatërrime në tokë”, transmeton gazetablic.com

Një burim në agjencitë e zbatimit të ligjit tha për TASS se avioni u rrëzua në afërsi të aeroportit Chernigovka për shkak të “mosfunksionimit të motorit”. (Gazeta Blic)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...