Published On: 24 Shtator, 2016

Rreziku për dëbimin e shqiptarëve nga Zvicra (video)

Me 1 tetor të këtij viti në Zvicër hyn në fuqi Ligji për Dëbim, nga i cili duhet të kenë shumë kujdes edhe shqiptarët të cilët jetojnë dhe punojnë atje.

Deputeti i parë shqiptar kantonal në Zvicër, Osman Osmani, përmes intervistës dhënë në “SOT” të KTV-së, tregon arsyet se pse shqiptarët rrezikojnë dëbimin bazuar në këtë ligj, transmeton Koha.net.

Ata duhet të kenë kujdes si dhe të vetëdijesohen rreth ligjeve dhe rregullave nëpër kantonet ku jetojnë.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni në likun e më poshtëm:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...