Published On: 3 Mars, 2016
Bota |

Rreth 32,000 migrantë dhe refugjatë ndodhen në Greqi

Numri i refugjatëve dhe migrantëve në Greqi ka arritur rreth 32 000 persona, njoftoi sot zëvendësministri i Mbrojtjes, Dimitres Vitsas.

“Aktualisht në ishujt e detit Egje ndodhen 6,857 refugjatë dhe në Greqinë kontinentale 24,985”, theksoi Vitsas gjatë një konference për shtyp të përbashkët me ministrin e ngarkuar me Poltikat e Imigracionit, Yannis Mouzalas, mbi menaxhimin e krizës migratore.

“Situata është mbi të gjitha e rëndë në kufirin verior të Greqisë me Maqedoninë ku më shumë se 11,500 persona presin të kalojnë kufirin për të vajtur në vendet e Evropës Veriore”, sipas policisë rajonale.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...