Published On: 14 Qershor, 2017

Rreth 30 mijë maturantë po i nënshtrohen sot Provimit shtetëror të maturës

  • Rreth 30 mijë maturantë i janë nënshtruar sot Provimit Shtetëror të Maturës, njofton Klan Kosova.

Ministri në detyrë i Arsimit, Arsim Bajrami ka parë nga afër procesin në shkollën “Eqrem Qabej” në Prishtinë bashkë me drejtoreshën për Arsim në Komunën e Prishtinës, Arbërie Nagavci.

Testi ka filluar në orën 10:00 dhe pritet të përfundojë në orën 13:00

Atë janë duke e monitoruar koordinatorë dhe administrues të caktuar nga MASHT.

Rezultatet e testit do të bëhen publike më 30 qershor.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...