Published On: 30 Maj, 2016

Rreth 10 marrëveshje presin nënshkrimin e qeverive Kosovë-Shqipëri

Mbledhja e tretë e përbashkët në mes të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, e cila do të mbahet këtë të premte, do ta sjellë nënshkrimin e rreth 10 marrëveshjeve të reja,

Sokol Havolli, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa, ka thënë për “Epokën e re” se marrëveshjet që do të fuqizohen këtë të premte do të jenë nga fusha e ekonomisë, sigurisë dhe ambientit.

Sipas tij, deri më tani është harmonizuar rreth 90 për qind e agjendës së kësaj mbledhje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...