Published On: 23 Maj, 2016

Rrenë qoftë!

 

Gëzim Muçolli

Sot gjithë ditën është shpërfolur se “marrëveshja” e demarkacionit me Malin e Zi po u dashka ratifikue për hir të qarkullimit pa viza sepse më vonë mund të rinegociohet.
Rrenë koftë!
Këto pallavra le t’ia shesin njëri-tjetrit të “men[urit” e qeverisë dhe Isa Mustafës!
Italia qysh nga viti 1862 ka problem kufitar me Francën lidhur me kufirin malor të alpeve dhe as sot në vitin 2016 Franca nuk don ti pranojë vërejtjet dhe të vërtetën historike mbi pronësinë italiane të atyre sipërfaqeve që sipas parimit të ujëndarjes i takojnë Italisë.
Historia nuk rren.

Monte-Bianco-300x225.jpg

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...