Published On: 13 Maj, 2016
Bota |

Rrëmujë në Parlamentin e Malit të Zi (Video)

Vendet e Ballkanit po vazhdojnë që të kenë probleme parlamentet përkatëse. Pas Kosovës, parlamenti i së cilës për shumë muaj është mbushur me gaz lotsjellës nga partitë opozitare e hedhjen e vezëve në Parlamentin e Shqipërisë, edhe Mali i Zi nuk është gjendur në pozicion të lakmueshëm.

Në seancën e sotme, kryeministri malazez, Millo Gjukanoviq eci drejt foltores dhe kur u drejtua tek deputetët me fjalën e tij, deputetët e “Frontit Demokratik” filluan pengimin e fjalimit, transmeton Koha.net.

Ata janë çuar në këmbë dhe njëzëri kanë brohoritur “Milo lopove”(Millo hajduti), përderisa Gjukanoviq qeshte u tha “Ju lumtë budallenjë” dhe e mbante ritmin e brohoritjeve me lëvizje të kokës.

Më tej ka eskaluar situata kur dy deputetë të “Frontit Demokratik”, Branko Raduloviq dhe Janko Vuçiniq kanë dashur ta sulmojnë fizikisht Gjukanoviqin, i cili nuk u zbraps dhe kryetari i parlamentit ka ndërprerë seancën.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...