Published On: 29 Mars, 2016

Rrëmbyesi i avionit e ka bërë veprën e tij vetëm për shkak të dashurisë

Mediat kanë publikuar foton e Ibrahim Samahës, personit që ka rrëmbyer avionin egjiptian në Kajro dhe që e detyroi atë të ulej në Qipro.

Samaha, një 30 vjeçar, për të cilin thuhet se është edhe profesor, e rrëmbeu avionin duke kërcënuar se kishte një brez eksplozivi dhe se do e hidhte në erë.

Pasi i detyroi pilotët ta ulnin atë në Qipro, Samaha liroi të gjitha pengjet gra dhe fëmijë me shtetësi egjiptiane.

Më pas, liroi edhe dy pengje të huaj dhe tanimë mban peng vetëm ekuipazhin. Të gjithë këtë veprim ai e ka kryer për një histori dashurie.

Samaha kërkon që t’i dorëzohet një letër prej katër faqesh ish-gruas së tij qipriote, e quajtur Marina. Autoritetet kanë marrë letrën dhe janë duke e përkthyer në gjuhën greke.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...