Published On: 23 Shkurt, 2016

Rrëmbeu femrën dhe e robëroi në bunker, 10 vjet burg për mjekun suedez

jë mjek suedez është dënuar me 10 vjet  burgim, pasi është shpallur fajtor për rrëmbimin e një femre dhe për robërimin e saj në një bunker për gjashtë ditë.

Martin Peter Trenneborg ka pranuar rrëmbimin e saj, por ka mohuar ta ketë përdhunuar atë, dhe është liruar nga kjo akuzë, transmeton Gazeta Blic.

I quajtur “Fritzli suedez”, për shkak të ngjashmërisë së rastit të tij me rastin e austriakut Josef Fritzl, Trenneborg kishte planifikuar ta mbante viktimën si skllave të seksit në bunker për shumë vite.

Mjeku 38-vjeçar kishte rrëmbyer viktimën e tij, pas një takimi dashurie me të në Stokholm në shtatorin e kaluar, raporton Gazeta Blic.

Ai kishte përdorur dy maska gome, të një mashkulli me mjekër dhe të një gruaje të moshuar, për të fshehur identitetet e tyre gjatë kryerjes së krimit, kanë thënë prokurorët.

Ata raportohet të jenë duke shqyrtuar mundësinë e apelimit kundër vendimit të gjykatës, pasi Trenneborg ka marrë dënim më të ulët se që ata kishin kërkuar.

I dënuari po ashtu është urdhëruar t’i paguajë viktimës një dëmshpërblim prej 21 dollarësh amerikanë. /Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...