Published On: 20 Shtator, 2016

Rrëfimi për vdekjen e 35-vjeçares dhe fëmijës, zbulohen fjalët e fundit të saj në spital

Zv.drejtori i maternitetit “Koço Gliozheni” ka rrëfyer momentet e mbërritjes së 35­-vjeçares Aida Çajkës, e cila vdiqa disa ditë më parë, por ka hapur edhe një debat të madh për mjekësinë shqiptare.

Arjan Alikaj, nëndrejtor i maternitetit “Koço Gliozheni” tregon se në kontrollin e parë që i është bërë nënës shtatzënë është dyshuar për një sëmundje zemre. Ai thotë se pacientja i ka thënë se nuk ka gjë nga shtatzënia dhe se ka probleme zemre, por që ka ardhur me buzë të nxira dhe djersë, ndërsa për urgjencën ka kundërshtuar familjarët duke thënë se ishte hapur.

“Urgjenca ka qenë e hapur, ka patur vonesë 5-7 minuta. Nga ekzaminimet e para pacientes i është kërkuar që të vizitohet, jo ka thënë se nuk kam gjë nga shtatzënia, e kam dhimbjen nga zemra. Është vizituar dhe mbasi janë bërë të gjitha ekzaminimet, është dyshuar për sëmundje zemre, ndaj është nisur me urgjencë në QSUT e shoqëruar nga një mjek dhe një mamie që kishim në dispozicion”, kanë qenë këto disa nga fjalët e nëndrejtorit Alikaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...