Published On: 17 Shkurt, 2016
Bota |

Rrëfimi i ish-skllaves së seksit: ISIS bëri me vajzat atë që mendja nuk mund ta imagjinoj

  • Një grua e cila ishte mbajtur si skllave seksi nga militantë të ISIS ka treguar se si ajo dhe femrat e tjera ishin detyruar të luteshin para se të përdhunoheshin.

21 vjeçarja Nadia Murad, ishte në mesin e më shumë se 5000 femrave jazide të cilat u morën peng nga ISIS.

Ajo ka folur për eksperiencat e saj të tmerrshme në duart e luftëtarëve të ISIS, të cilët e blenë dhe e shitën atë dhe femrat e tjera si skllave.

Duke folur para studentëve në Universitetin e Kajros, ajo raportohet të ketë treguar se militantët e ISIS ‘përdori forcën për t’i detyruar pengjet të luten dhe pastaj të përdhunohen’.

“Ata përdhunonin vajzat në grupe. Ata bënë atë që mendja nuk mund ta imagjinoj’, theksoi ajo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...