Published On: 23 Mars, 2016
Bota |

Rrëfimi i gruas që shpëtoi bashkë me familjen nga shpërthimet në aeroportin e Brukselit (Foto/Video)

  • E fshehur në dysheme me kokën e mbuluar me xhaketën e bashkëshortit të saj. Ky është një moment i një nënë britanike dhe familjes së saj qe shfaq frikën për jetërat e tyre gjatë shpërthimeve në aeroportin e Brukselit.

Pauline Graystone, e cila kishte jetuar në Belgjikë për 20 vjet, po udhëtonin me burrin dhe të bijën e tyre kur dëgjuan shpërthimin.

Familja ra në dysheme dhe u afruan së bashku derisa ishin vetëm pak larg vendit ku ndodhi shpërthimi i dytë.

‘Ishte një shpërthim i madh pas nesh dhe unë pyeta burrin se ç’po ndodhte dhe ai e kuptoi menjëherë se ishte bombë dhe u shtrimë me vajzën. Ishim aty kur u dëgjua një tjetër shpërthim edhe më i madh dhe më afër nesh. Atëherë e kuptuam se ishte diçka serioze. Gjithçka ishte e paqartë. Qëndronim të bashkuar sepse vajza ime ishte e tmerruar dhe qante shumë”, tha ajo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...