Published On: 18 Maj, 2016

Rrëfimi: Bariun 26-vjeçar e vranë dy bashkëkombas, njëri e mori kokën në Shqipëri

Kur kanë kaluar gati 10 ditë nga vrasja makabër e një bariu 26 vjeçar shqiptar në afërsi të Janinës, i cili u gjet me kokë të prerë, mediat greke kanë nxjerrë detaje të reja.

“To Vima” shkruan se i dyshuari kryesor për vrasjen shqiptarit është marrë një bari nga një fshati i Janinës, në kufi me Shqipërinë.

Bariu është marrë në pyetje nga policia, por ka mohuar se është ai autori i krimit, por ka pohuar se vrasje është bërë për një rast të trafikut të drogës dhe se dy shqiptarë të tjerë janë autorë të vrasjes së 26-vjeçarit, dhe një prej tyre e ka marrë kokën e tij në Shqipëri.

“Nuk jam unë autori, por janë dy shqiptarë, njëri ndodhet në Shqipëri dhe tjetri në Athinë”, mësohet të ketë thënë bariu.

Oficerët e policisë në Greqi janë duke punuar në lidhje me pretendimet e të dyshuarit kryesor, ndërkohë po hetohet paralelisht edhe për motivin e saktë të vrasjes.

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhafer Leci thotë:

    Vetëm njerëz të çmendur mund të masakrojnë…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...