Published On: 22 Mars, 2016

Rrëfejnë dëshmitarët: “Kishte vetëm gjak, trupat ‘fluturonin’– sikur të kishte ndodhur ‘kiameti’” (Foto/Video,+18)

Udhëtarët e tmerruar në Aeroportin e Brukselit kanë thënë se kishte “vetëm gjak” gjithkund pas shpërthimit në Bruksel dhe e krahasoi ngjarjen, sikur të bëhej fjalë për “apokalips”.

Dëshmitarët përshkruan skena të tmerrshme brenda terminalit në prag të shpërthimit të dyshuar vetëvrasës i cili ka marrë jetën e të paktën 13 personave dhe la 50 të tjerë të plagosur, transmeton Telegrafi.

Njëri nga ta tregon se kishte parë trupa të njerëzve duke “fluturuar në ajër” dhe pastaj duke rënë në tokë.

Ata më vonë thanë se kanë parë “trupa të copëtuar kudo” dhe tavanin duke kolapsuar pasi dy shpërthime tronditën ndërtesën.

Samira Derouiche, e cila punon në një restorant në aeroport, ka thënë: “Dy shpërthime ishin pothuajse të njëkohshme. Ishte e tmerrshme. Nuk ishte vetëm gjak. Ishte si apokalips”.

q1-1q2-1q3-1q4-1q5q888-e1458642909671-780x439

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...