Published On: 15 Shtator, 2016

Rrëfehet kolegu i tij: Ja si vdiq profesori tek dera e sallës së ligjëratave

Një sulm kardiak ishte fatal për profesorin e Inxhinierisë Mekanike, Heset Cakolli, ish deputet i Kuvendit të Kosovës. Ky i fundit rreth orës 10:30 derisa po bëhej gati për të hyrë në kabinetin e tij pësoi sulm në zemër.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, Prodekani për Cilësi dhe bashkëpunim me Ekonimi në Fakultetin e Inxhinierisë  Mekanike, Shpëtim Lajqi.

“Profesori ka qenë profesor i rregullt. Në moshën 59 vjeçare para se të futet në kabinetin e tij ka rënë në tokë. Është thirrur ekipi i emergjencës, pavarësisht tentimeve profesori humbi jetën”, ka thënë Lajqi.

Ai është shprehur se fakulteti i tij, ka humbur një koleg e profesor të devotshëm. Lajqi u ka shprehur ngushëllime familjes, studentëve e kolegëve të profesorit të ndjerë.

“U shprehim ngushëllime të gjithëve. Kemi humbur një njeri të devotshëm për ne”, ka thënë Lajqi./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...