Published On: 18 Shkurt, 2016

Rrëfehet Benitez: Ja arsyeja pse më shkarkuan nga Reali

  • Rafael Benitez ka folur gjerë e gjatë për mediat britanike rreth karrierës së tij, por edhe shkarkimit nga skuadra e Real Madridit.

Spanjolli ka pohuar se nuk është lehtë të jesh trajner i Los Blancos pasi që gjithçka duhet të jetë e përkryer te Reali.

“Mjafton të kuptosh se çfarë ka ndodhur gjatë viteve të fundit: Camacho, Del Bosque, Pellegrini, Mourinho, Ancelotti. Nuk është e lehtë të bësh trajnerin e Real Madrid. Duhet të bësh gjithçka në mënyrën e përkryer, pasi nëse gabon skuadra, presidenti mendon se ti ke gabuar”, thotë Rafa Benitez, që u shkarkua nga detyra pas vetëm 5 muajsh në drejtim të madrilenëve.

Në një intervistë të dhënë për “BT Sport”, trajneri spanjoll nuk e përmend kurrë me emër presidentin Florentino Perez, por e quan “kryetari” numrin 1 të Real Madrid.

“Ai është gjithnjë kudo, ngjitur me lojtarët, me shtypin, ndaj nuk është e lehtë për ne të bëjmë trajnerin te Real. Unë mendoj se skuadra do të përmirësohej ende me kalimin e kohës, do të luanim më shumë, stërviteshim më shumë. Por për fat të keq të gjithë ishin pak nervozë: tifozët, presidenti. Dhe ata shkarkuan trajnerin. Kjo paqëndrueshmëri e bën Barcelonën skuadër më të fortë, pasi ka stabilitet në krye. Reali ndryshon trajnerin çdo vit, Barça jo, ndaj dhe rivalët tanë fitojnë dyfishin e trofeve”, deklaron Benitez.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...