Published On: 18 Tetor, 2016

“Rrebelohet” Rama: “Unë flas për Kosovën dhe për këtë nuk i marrë leje askujt”

Kreu i qeverisë, Edi Rama i ftuar në “Studio e Hapur” ka komentuar vizitën e tij në Beograd si dhe deklarat që ai bëri për Kosovën.

Rama konkretisht u ndal edhe tek deklaratat e ministrit kosovar Hoxhaj dhe Presidentit Thaçi të cilët nuk i priten mirë deklaratat e Ramës në Serbi për Ksoovën.

Këta kanë thënë se nuk kanë nevojë për Tiranën në normalizimin e marrëdhenieve me Serbinë.

“Unë nuk shoh asnjë lidhje në këtë dualizim. Sepse pala shqiptare e Kosovës flet në emër të Kosovës.
Unë nuk flas në emër të Kosovës, por flas për Kosovën dhe për këtë nuk i marrë leje askujt”, ka thënë Rama.

I pyetur nëse këto deklarata kanë përkeqësuar marrëdhëniet me Kosovën, Rama ka thënë se ato kanë qenë deklarata emocionale të momentit dhe se nuk preferon t’i komentojë.

 
Displaying 9 Comments
Have Your Say
 1. Cen thotë:

  Fol se jeni ne pozite qe fjala e Juaj ndegjohet dhe si shqiptar te takon.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. arber thotë:

  ku gjendet kjo deklarata e rames?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 3. Fadil thotë:

  Zoti Rama, te lumt goja dhe ke te drejt to folesh per çdo toke qe ka Shqiptar.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 4. gjakovari thotë:

  hec rame grahi k.. mos te han se mire e ke .mos e ndegjo keta maloket tane se qfare thone

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(3)
 5. I Nderuari Rama si të tillë të duan shqiptarët e Kosovës: Hoxhaj dhe Thaqi jan kandidat potencial për gjykaten speviale, dhe se e kan vendin ne Burgun e DYZIT. Me këtë Doktrinë të Përkrah edhe Partia Republikane e Kosovës të cilen une e Udhëheqi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(0)
 6. m.muharremi thotë:

  Edi Rama nuk e ka kompleksin e Beogradit dhe nuk e din se cka do me thone kerkese per nenshtrim sikur qe e ulin bishtin politikanet e Kosoves kur qendronte perbal bashbisedueseve serb sikur qendroi z.Rama perball Vuciq ne Beograd .
  Vetem dy-tri dite me ai i qoi mesazhe edhe Greqise kurse disa te tjere shkuan ne Athine dhe bene pakte me Cipras per qamet.Tash per tash ,z.Rama nuk po don me e kuptue gjuhen e nenshtrimit dhe deri sa eshte keshtu ,pavarsisht se kushe eshte ai, perkrahja e tij do te rritet.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(29) Nuk Pelqej(6)
 7. diana thotë:

  Kesaj i thone:Une flas si te me vije…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(9)
 8. sorge thotë:

  zoti Rama ju jeni i papar leri disa politikan miop nuk din din ti komentojne bemet e tua.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(50) Nuk Pelqej(4)
 9. Gani thotë:

  Hiç mos u ndal, vetëm fol e bëj sa të mundesh për shqiptarinë, se këta as emrin pavarësi nuk po guxojnë ta shqiptojnë para serbëve të Beogradit. I ndjeri Rugova gjithmonë u thoshte, edhe kur ishte m¨z s¨z v¨zshtiri në gojë PAVARËSI, PAVARÊSI. Këta vetëm ndërmjetvetit e thonë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(33) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...