Published On: 30 Maj, 2017

Rrahje në Obiliq, nëntë të arrestuar

Në komunën e Obiliqit, janë arrestuar nëntë meshkuj shqiptarë pasi të njëjtit pas një mosmarrëveshjeje mes vete janë përfshirë në një përleshje fizike.

Sipas raportit të policisë, me këtë rast një viktimë mashkull shqiptar, po ashtu, ka pësuar lëndime trupore nga mjeti i mprehtë – thikë, njofton Klan Kosova.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK Prishtinë. Me urdhër të prokurorit një i dyshuar dërgohet në mbajtje, ndërsa të dyshuarit e tjerë janë liruar në procedurë të rregullt.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...