Published On: 17 Qershor, 2016

Rrahje mes kushërinjve në Gjykatën e Suharekës

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur të mërkurën në Gjykatën e Suharekës.

Refki Musaj, në prani të gjykatësit dhe prokurorit, ka goditur me grushte kushëririn e tij, Elezin gjatë një seance në të cilën këta dy janë palë të kundërta në proces.

 Refkiu kishte ardhur të mërkurën në cilësinë e të akuzuarit për t’u paraqitur para gjykatësit së bashku me Elez Musaj, për një përleshje që kishin pasur në mes vete në gusht të vitit 2014.

Por mosmarrëveshja u përsërit edhe në seancë.

Sipas dëshmitarëve në seancë, deri te rrahja ka ardhur pasi që i pandehuri Refki Musaj, ka kërkuar sqarim nga i pandehurit tjetër Elez Musaj që të tregojë se kush kë e ka goditur në ditën kritike.

Kur Elez Musaj ka thënë se ai kishte qenë viktimë e sulmit, Refki Musaj ka reaguar menjëherë duke e ka goditur me grushte dhe duke i shkaktuat lëndime trupore.

Gjykatësi ka lajmëruar policinë, të cilët e kanë arrestuar në seancë të akuzuarin Refki Musaj, ndërsa emergjenca ia ka dhënë ndihmën e parë të dëmtuarit në gjykatë, ndërsa trajtimin mjekësor e ka vazhduar në emergjencën e Suharekës.

Gjykatësi Qemajl Suka, tha për KALLXO.com se të akuzuarit ishin ftuar në seancë për një rrahje që kishte ndodhur në vitin 2014, por në një moment ka eskaluar situata edhe në seancë.

Sipas tij, krejt ngjarja ka ndodhur në përfundim të seancës fillestare.

Komandanti i Stacioni Policor në Suharekë, Milazim Lumi, tha për KALLXO.com, se një person është arrestuar, për sulm ndaj një personi tjetër, në një seancë gjyqësore në Gjykatën Themelore në Suharekë, ndërsa me urdhër të prokurorit është ndaluar.

“Një person është arrestuar, për sulm ndaj një personi tjetër, i cili është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit është ndaluar”, ka thënë komandanti i stacionit policor në Suharekë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...