Published On: 3 Maj, 2016
Bota |

Rrahje masive mes deputetëve turq (Video)

Në Parlamentin e Turqisë dje ka shpërthyer një rrahje mes deputetëve.

Siç raportojnë mediat e huaja, deri te rrahja masive ka ardhë si pasojë e një propozimi për të hequr imunitetin e deputetëve për t’u përndjekur nga Prokuroria.

Rrahja ka ndodhur mes deputetëve të partisë në pushtet AK si dhe deputetëve pro-kurdë.

Edhe një seancë tjetër e Parlamentit turk javën e kaluar kishte përfunduar me rrahje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...