Published On: 15 Tetor, 2016

Rozana Radi e irrituar me Bashkinë: “Tirana ime është në kaos absurd”

Edhe pse sot është ditë e shtunë, mesa duket për Rozana Radin nuk ka qenë dhe aq pushim. Për më tepër ajo është detyruar të lëvizë me makinë në zonën e qendrës ku po bëhen punimet për sheshin e ri dhe kjo ka shkaktuar një kaos në trafik.

Kjo nuk është asgjë për Rozanën. Ajo është irrituar akoma më shumë me faktin se disa promovojnë qarkullimin me biçikletë, në një kohë që dikush mund të mos di ta ngasë. Në rastin me të keq, një nënë që duhet të çojë fëmijët në kopsht e shkollë, nuk ka si ti hipi biçikletës bashkë me fëmijët.

“Tirana ime në kaos total. Kam frikë të dal nga shtëpia sepse bllokohem në qendër. Nuk ia dal dot të shkoj në orar në punë sepse punën e kam shumë larg dhe biçikletë nuk kam. Në të vërtetë unë mund të mos di t’i jap fare biçikletës. Tiranës i duhen rrugë, i duhen parkingje nëntokësore, nuk i duhen pedonale. Të detyrojnë të blesh biçikletë! Dhe për ata që s’e dinë të detyrojnë ta mësosh. Po nënat e reja që janë në marrëdhënie pune çfarë duhet të bëjnë në mëngjes nga kaosi i madh i trafikut? Të marrin fëmijët e tyre të mitur, t’i hipin në biçikletë dhe t’i dërgojnë në çerdhe e kopshte? Absurditete shqiptare!”- shkruhet në foton që ka shpërndarë Rozana në Instagram.

Rozana duket tw kwtw mbledhur shumw inate pwr kwtw çwshtje pasi ka vazhduar edhe nw komente duke thwnw se nesh i krijoheshin kushtet e njw metroje nw qytet, do e linte makinën nw shtwpi.

“Dhe mos më bëni si ambientalistë këtu se kur jeni në qendër ju rri fiks ajo që kam shkruar në status. Ta gëzoni pedonalen me skara. Sa janë bërë gjithsej se nuk numërohen më?”- ka shtuar ajo.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...