Published On: 22 Qershor, 2016

Ronaldo vret ëndrrën shqiptare, i dha barazimin Portugalisë me Hungarinë 3:3 Video+Foto

  • Barazimi i Portugalisë me Hungarinë me rezultat 3:3 ka eliminuar edhe përfundimisht Kombëtaren shqiptare nga Euro 2016. Shqipëria ka pasur shanse që të kualifikohet në rast se Portugalia do të mposhtej nga Hungaria, por Cristiano…

Hungaria ka kaluar e para në epërsi me golin e kapitenit Dzsudzsak, por Portugalia është përgjigjur menjëherë me Cristiano Ronaldon.

Barazimi i Portugalisë me Hungarinë me rezultat 3:3 ka eliminuar edhe përfundimisht Kombëtaren shqiptare nga Euro 2016.

Shqipëria ka pasur shanse që të kualifikohet në rast se Portugalia do të mposhtej nga Hungaria, por Cristiano Ronaldo me dy golat e tij i dha fund ëndrre së shqiptarëve.

Ky kampionat do të mbahet mend gjithmonë, pasi ishte i pari për Shqipërinë, ku u shënua goli i parë dhe u arrit fitorja e parë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...