Published On: 27 Shkurt, 2016

Ronaldo: Sikur i gjithë ekipi të ishte në nivelin tim do të ishim të parët

  • Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se sikur të ishin të gjithë bashkëlojtarët e tij në nivelin e tij atëherë do të ishin të parët në tabelë.

Këto komente ai i bëri pas humbjes nga Atletico Madridi në Santiago Bernabeu me rezultat prej 0 me 1, ndërsa tani Reali mbetet katër pikë prapa rivalit lokal Atletico, dhe nëntë ndaj Barcelonës që ka një ndeshje më pak të zhvilluar, transmeton Koha.net.

“Nëse i gjithë ekipi do të ishte në nivelin tim atëherë do të ishim të parët. Numrat nuk gënjejnë dhe as statistikat. Nuk dua që të kritikojë lojtarët që po luajnë me ne, por më shumë lojtarë si Benzema dhe Marcelo na nevojiten. Nuk po them që të tjerët nuk janë të mirë, Jese, Lucas, Kovaqiq, edhe ata janë të mirë”, ka thënë Ronaldo pas takimit, raporton Marca.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...