Published On: 28 Maj, 2016

‘Ronaldo shpenzon kohën në fushë duke shikuar vetën në ekran’

  • Cristiano Ronaldo shënoi het’trick në fitoren prej 3:0 të Real Madridit ndaj Wolfsburgut në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Ylli i Wolfsburgut, Bruno Henrique, ka lavdëruar Cristiano Ronaldon për atë paraqitje në ‘Santiago Bernabeu’, por një gjë tjetër i ka mbetur në mendje.

Cristiano Ronaldo shënoi het’trick në fitoren prej 3:0 të Real Madridit ndaj Wolfsburgut në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke i kualifikuar ‘Los Blancos’ në gjysmëfinale.

Në një intervistë për Goal, 25 vjeçari tha se Ronaldo është një ndër lojtarët më të mirë në histori të këtij sporti, por sipas tij ai e shpenzon gjithë kohën në fushë duke shikuar vetën në ekranin e madh të stadiumit.

“Cristiano Ronaldo është një ndër lojtarët më të mirë në botë dhe këtij sporti. Kurrë nuk kam menduar se një ditë do ta ruaj atë. Ishte emocionuese”, ka thënë ai për Goal.

“Ai është lojtar tejet i mirë, i shpejtë, i lëvizshëm, i paparashikueshëm – i vështirë për ta ruajtur, po ia kam dal mirë apo jo?”, iu përgjigjet me shaka gazetarëve Henrique.

“Ajo se çfarë më ra në sy atë mbrëmje ishte mënyra se si Ronaldo gjatë gjithë kohës shikonte vetën e tij në ekranin e madh. Më duket se shpenzon gjithë kohën duke shikuar vetën e tij”, shtoi Henrique.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...