Published On: 21 Mars, 2016

Ronaldo, larg më i suksesshëm se yjet e Barcelonës

Cristiano Ronaldo është sportisti më i ndjekur në rrjetin social Twitter.

Ai e ka lënë në vendin e dytë basketbollistin LeBron James, ndërsa “top-5” kompletohet me Ricardo Kaka, Neymar dhe Kevin Durant.
Në pjesën tjetër të listës renditen Ronaldinho Gaucho, Wayne Rooney, Andres Iniesta, Gerard Pique dhe Shaquille O’Neal, përcjellë “Lajmi.net”.
Më poshtë e keni listën komplete të 10 sportistëve më të ndjekur.
1. Cristiano Ronaldo (@Cristiano): 41 million
2. LeBron James (@KingJames): 28.7 million
3. Ricardo Kaka (@Kaka): 23 million
4. Neymar Junior (@neymarjr): 21,400,000
5. Kevin Durant (@ KDTrey5): 13.4 million
6. Ronaldinho Gaúcho (@ 10Ronaldinho): 13.1 million
7. Wayne Rooney (@WayneRooney): 12.7 million
8. Andres Iniesta (@ andresiniesta8): 12.1 million
9. Gerard Piqué (@ 3gerardpique): 12.1 million
10. Shaquille O ‘Neal (@SHAQ): 11.6 million

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...