Published On: 4 Korrik, 2016

Ronaldo flet për pensionimin e Messit, befason me fjalët për argjentinasin (FOTO)

Cristiano Ronaldo ka folur rreth pensionimit të Leo Messit nga kombëtarja e Argjentinës.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka një mesazh për rivalin e tij te Barcelona, Leo Messi.

Messi në muajin qershor deklaroi se do të pensionohej nga Argjentina, pas finales së humbur ndaj Kilit në Copa America Centenario, shkruan “Mundo Deportivo”, transmeton Gazeta Blic

Ronaldo i është bashkuar zërave të cilët kanë kërkuar rikthimin e Messit në kombëtare, duke treguar mbështetjen e tij për agjentinasin.

“Shpresoj që Messi të kthehet në kombëtare”, ka deklaruar Ronaldo për rivalin më të madh të tij.

“Messi ka marrë një vendim të vështirë dhe njerëzit duhet ta kuptojnë. Ai nuk është mësuar me humbje dhe zhgënjime, apo të përfundojë i dyti. Të humbësh një penallti nuk të bën lojtar të keq”, tha Ronaldo.

“Më dhemb ta shoh Messin në lot, dhe shpresoj se ai do t’i kthehet vendit të tij sepse i nevojitet kjo”, përfundoi ylli i Real Madridit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...