Published On: 6 Korrik, 2016

Ronaldo dhe Nani, e kalojnë Portugalinë në epërsi të dyfishtë ndaj Uellsit (Video)

Cristiano Ronaldo in action against Welsh players James Chester and Neil Taylor during the UEFA EURO 2016 semi final match

Cristiano Ronaldo ka kaluar në epërsi kombëtaren portugeze.

Portugezi realizoi me kokë në minutën e 50-të takimit kundër Uellsit pas harkimit të Raphael Guerreiros.

Vetëm tre minuta më vonë, Ronaldo asistoi te Luis Nani, i cili dyfishoi epërsinë e Portugalisë.

Në rast të fitores, Portugalia do të pres në finale të evropianit të futbollit fituesin mes Francës dhe Gjermanisë. /Telegrafi/

Following a strong defence from Wales during the first 45 minutes the teams found themselves at 0-0 at half-time and while Wales have yet to create an opportunity of note, Gareth Bale is proving a handful for Portugal's patched-up defence

Cristiano Ronaldo of Portugal and Ashley Williams of Wales during the UEFA Euro 2016 Semi Final match between Portugal and WalesWales' Gareth Bale, pictured right, goes for the ball at the same as Portugal's Danilo during the Euro 2016 semi-final tonight Joe Allen of Wales receives a yellow card during the UEFA European Championship 2016 match at the Stadium Lyon, LyonWales fans during the UEFA Euro 2016 Semi Final match between Portugal and Wales played at the Stade de Lyon, Lyon, tonightWales fans cheer and dance as they watch Wales take on Portugal in the semi final match in Lyon, France this evening Gareth Bale's parents, Debbie and Frank, have joined more than 20,000 jubilant Wales fans gathered in Lyon for the biggest game in the country's history as they take on Portugal in the semi-finals of Euro 2016 tonight

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...