Published On: 6 Korrik, 2016

Ronaldo barazon rekordin e Platinit, thyen dy rekorde

Cristiano Ronaldo është vetëm një gol larg për t’u bërë golashënuesi më i mirë në histori të Kampionateve Evropiane.

Sulmuesi i Real Madridit realizoi në gjysmëfinalen ndaj Uellsit duke arritur golin e nëntë që nga debutimi në Euro 2004.

Tani ai ka barazuar rekordin e Michel Platinit të Francës me nëntë gola.

 Po ashtu Ronaldo është futbollisti i parë që ka shënuar në katër Kampionate të ndryshme Evropiane dhe ka luajtur në tri gjysmëfinale. /Telegrafi/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...