Published On: 21 Janar, 2016

Ronaldinho nuk e ka në plan të pensionohet

  • Legjenda braziliane Ronaldinho thotë se nuk e ka në plan të pensionohet pavarësisht se është pa klub që nga viti i kaluar.

35-vjeçari, që dy herë kishte fituar “Topin e Artë”, u largua nga Fluminense në shtator, por përfaqësoi sërish këtë klub në një ndeshje humanitare në Amerikë gjatë kësaj jave.

Rikthimi në Fluminensen nuk është në plan, por sulmuesi thotë se akoma nuk do të largohet nga futbolli profesionist dhe do të vendosë për të ardhmen pasi karnavaleve në Rio muajin e ardhshëm.

“Shumë gjëra do të vijnë më 2016. Do të vendosi çfarë të bëj pas karnavalit. Tani për tani, planifikoj të udhëtoj në botë të promovoj futbollin, por tani nuk është koha të ndalem. Do të luaj edhe më shumë. Ishte mirë që të shoh fansat në Amerikë. Më bënë shumë të lumtur. Tani më duhet të merrem me jetën time dhe të bëj më të mirën të rikthej atë që ata më kanë dhënë”, është shprehur legjenda braziliane.

Ronaldinho gjatë javëve të fundit spekulohet se po kërkohet nga disa klube evropiane.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...