Published On: 26 Prill, 2017

Romario: Jam më i mirë se Maradona dhe Messi

Legjenda e futbollit brazilian, Romario, lë anash modestinë.

Romario është i njohur për deklarata bombastike dhe edhe kësaj radhe nuk ka munguar një e tillë.

Ish-futbollisti i Barcelonës në një intervistë për Fox Sports ka deklaruar që është më i mirë se dy argjentinasit Diego Maradona dhe Lionel Messi brenda zonës së 16-metërshit.

“Messi ende duhet ta fitojë Kupën e Botës, prandaj unë mendoj se Maradona është më i mirë se ai”, ka deklaruar Romario.

“Por brenda zonës së penalltisë unë kam qenë shumë më i mirë sesa të dy këta lojtarë”, ka shtuar ai.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...