Published On: 27 Shkurt, 2016

Roma arrin fitoren e gjashtë radhazi (video)

  • Roma ka arritur të fitojë si mysafirë i Empolit me rezultat 1-3.

Giallorossët ishin më të mirë gjatë gjithë takimit, duke e merituar plotësisht fitoren e gjashtë radhazi në Serie A.

Goli i parë në ndeshje erdhi nga Stephan El Shaarawy në minutën e pestë, i cili me një goditje të fortë nga distanca arriti të mposhtë portierin kundërshtar.

Në minutën e 22-të Ervin Zukanovic shënoi në portën e tij dhe barazoi shifrat në 1-1, por Miralem Pjanic pesë minuta më vonë i dha epërsinë për herë të dytë mysafirëve dhe me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë

.

Goli i sigurisë erdhi në minutën e 74 nga anësori italian, El Shaarawy, i cili e shfrytëzoi topin e kthyer nga portieri

.

Pas kësaj fitore Roma ngjitet në vendin e tretë me 53 pikë, apo pesë pikë më pak se Juventusi në vendin e parë, por me një ndeshje më pak. Ndërsa Empoli në vendin e dhjetë me 34 pikë.

Klubi i drejtuar nga Luciano Spalletti javën e ardhshme luan ndaj Fiorentinas, kurse Empoli ndaj Genoas. /Telegrafi/

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...